Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 81
Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 82
Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 93
Το Netflix έφερε τη δυνατότητα να μπορείτε να απενεργοποιείτε το autoplay των επόμενων επεισόδιων μιας σειράς και των trailers – δηλαδή να σταματά η αυτόματη αναπαραγωγή του preview video όταν αφήσετε τον κέρσορα του ποντικιού επάνω στο εικονίδιο κάποιας σειράς ή ταινίας.
Εάν θέλετε να απενεργοποιήσετε αυτά τα χαρακτηριστικά, που κάποιοι χρήστες τα θεωρούν ενοχλητικά, τότε θα χρειαστεί να ακολουθήσετε τα παρακάτω βήματα:
- Συνδεθείτε στο Netflix μέσα από web browser
- Επιλέξτε το “Manage Profiles” κάτω από τα εικονίδια των προφίλ ή αν βρίσκεστε στο dashboard, τότε ακούμπησε την εικόνα προφίλ στην επάνω δεξιά γωνία για να δεις την επιλογή “Manage Profiles”
- Διαλέξτε το προφίλ στο οποίο θέλετε να κάνετε την αλλαγή
- Στην ενότητα Autoplay αφαιρέστε τα τικ από τα χαρακτηριστικά που θέλετε να απενεργοποιηθούν