Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 81
Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 82
Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 93
Αυτή την Τετάρτη 26 Οκτωβρίου, στο Μέγαρο Μουσικής – Αίθουσα Χρήστος Λαμπράκης, θα εμφανιστεί για μια και μοναδική παράσταση ένας από τους σημαντικότερους συνθέτες και ερμηνευτές της ροκ μουσικής σκηνής, ο Elvis Costello.
Ο Elvis Costello ξεκίνησε την πορεία του στο Λονδίνο της δεκαετίας του ’70 και έγινε γνωστός τόσο για τις μελωδίες του, οι οποίες κινούνται ανάμεσα στο ροκ, την τζαζ, την σόουλ αλλά και την κλασική μουσική, όσο και για τους βαθιά συναισθηματικούς και ειλικρινείς στίχους των τραγουδιών του.
Ο καλλιτέχνης πραγματοποιεί μια στάση στην χώρα μας στα πλαίσια της παγκόσμια περιοδείας του και πλεόν έχουν απομείνει ελάχιστα εισιτήρια για όσους θέλετε να απολαύσετε την εμφάνισή του.
Ο Elvis Costello θα εμφανιστεί και τη Δευτέρα 24 Οκτωβρίου στο Μέγαρο Μουσικής της Θεσσαλονίκης.