Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 81
Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 82
Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 93
Η Atari ετοιμάζει μια νέα παιχνιδοκονσόλα, όπως επιβεβαίωσε ο Διευθύνων Σύμβουλος της εταιρίας Fred Chesnais. Η εταιρία κυκλοφόρησε την τελευταία της κονσόλα πριν από 30 χρόνια, οπότε θα έχει πολύ ενδιαφέρον να δούμε τι πρόκειται να λανσάρει τώρα.
Η κονσόλα θα ονομάζεται Ataribox και θα βασίζεται σε μια δική της πλατφόρμα. Ο Chesnais αποκάλυψε ότι το προϊόν αναπτύσσεται για χρόνια και εξωτερικά θα είναι φτιαγμένο από ξύλο, όπως τα παλιά μηχανήματα της Atari.
Τέλος, ο Chesnais σχολίασε ότι το hardware θα βασίζεται στο ίδιο hardware με των υπολογιστών και ότι το design δεν έχει τελειοποιηθεί. Μέχρι στιγμής δεν γνωρίζουμε κάτι παραπάνω για το Ataribox ή πότε θα ανακοινωθεί επίσημα.