Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 81
Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 82
Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 93
Η WIND Ηellas ανακοίνωσε ότι συγκεντρώθηκε ποσοστό 80,6% – πάνω από το απαιτούμενο που είναι 75% – των κατόχων ομολογιών πρώτης διαβάθμισης, έτσι ώστε να προχωρήσουν στην από την 1η Ιουλίου συμφωνία αναδιάρθρωσης των χρεών.
Έτσι, η WIND «γλιτώνει» την άσκηση ένδικων μέτρων από τους πιστωτές της.
Ο Νάσος Ζαρκαλής, διευθύνων σύμβουλος της WIND Ελλάς, δήλωσε: «Πρόκειται για μια περαιτέρω θετική εξέλιξη στη διαδικασία αναδιάρθρωσης. Εκτιμούμε την ισχυρή υποστήριξη από τους πιστωτές μας για τα βήματα που κάνουμε για την αντιμετώπιση με επιτυχία την κεφαλαιακή διάρθρωση του ομίλου σε μια μακρά μακροπρόθεσμη βάση».
[via]