Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 81
Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 82
Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 93
Ένα λιονταράκι βγήκε στους δρόμους της πόλης να ψάξει για τροφή… Οι κάτοικοι στο Νόρφολκ των ΗΠΑ τρομοκρατήθηκαν και κάλεσαν την αστυνομία να βγει να το μαζέψει, η οποία στην αρχή δεν έδωσε ιδιαίτερη σημασία, ωστόσο μετά από τα τηλεφωνήματα αρκετών κατοίκων οι αρχές κινητοποιήθηκαν και ανέλαβαν δράση.
Αρχικά έγινε καταμέτρηση των λιονταριών που ζουν σε κοντινό ζωολογικό κήπο σε περίπτωση που κάποιο το είχε σκάσει και κυκλοφορούσε ελεύθερο στην πόλη.
Εφόσον τα λιοντάρια διαπιστώθηκε ότι ήταν όλα στον ζωολογικό κήπο, βγήκαν πάνοπλοι αστυνομικοί στους δρόμους της πόλης για να εντοπίσουν το λιονταράκι που είχε σκορπίσει τον τρόμο στους κατοίκους.
Τελικά ωστόσο διαπιστώθηκε ότι το λιοντάρι δεν ήταν λιοντάρι, αλλά σκύλος, κουρεμένος έτσι όμως ώστε να μοιάζει με λιοντάρι!
Η ιδιοκτήτριά του είναι φανατική με το ποδόσφαιρο και είχε κουρέψει το σκυλάκι έτσι ώστε να μοιάζει με το σήμα της πανεπιστημιακής ομάδας της στο Νόρφολκ!
Ο σκυλάκος έγινε ξαφνικά διάσημος, αφού η σελίδα του στο Facebook χθες είχε πάνω από 12.000 likes!