Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 81
Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 82
Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 93
Ξεχάστε το Snapdragon 855, η Qualcomm έχει μια νέα ναυαρχίδα στα chipsets κινητών… το Snapdragon 855+. Όπως καταλαβαίνετε και από την ονομασία του, το νέο chip είναι μια βελτιωμένη έκδοση του 855 η οποία προσφέρει γενικές βελτιώσεις στις επιδόσεις. Συγκεκριμένα έχει καλύτερη απόδοση στην επαυξημένη και εικονική πραγματικότητα, καθώς και στο gaming.
Το Snapdragon 855+ ενσωματώνει έναν επεξεργαστή με οκτώ πυρήνες Kryo 485 χρονισμένους στα 2.96GHz, Adreno 640 κάρτα γραφικών (για 15% καλύτερες επιδόσεις) και Snapdragon X50 modem για την υποστήριξη των δικτύων 5G.
Θα δούμε τα πρώτα κινητά με Snapdragon 855+ μέσα στο δεύτερο μισό του έτους.