Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 81
Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 82
Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 93
Αφού πλέον μάθαμε σχεδόν τα πάντα για τα iPhone 8, Galaxy Note8, Pixel 2 και LG V30, ξεκίνησαν οι διαρροές και για το πολυ-αναμενόμενο Huawei Mate 10.
Το Mate 10 είναι το κορυφαίο phablet της Huawei που θα προσπαθήσει να ανταγωνιστεί το Galaxy Note8. Για αυτό το λόγο ενσωματώνει bezel-less οθόνη 6,1-ιντσών με Quad HD ανάλυση (έχει επιβεβαιωθεί από τον CEO της εταιρίας), Kirin 970 chipset, 6 GB μνήμη RAM και 64 GB αποθηκευτικό χώρο.
Το Huawei Mate 10 λέγεται επίσης ότι θα έχει διπλή κάμερα με φακούς της Lecia και θα τροφοδοτείται από μια μεγάλη μπαταρία χωρητικότητας 4,000 mAh η οποία θα φορτίζει γρήγορα. Το κινητό θα βασίζεται στο Android 7.0 Nougat, παρότι μέχρι τότε αναμένεται να έχει κυκλοφορήσει το Android O.
Το μόνο αρνητικό στο επερχόμενο phablet της Huawei είναι η τιμή του. Αναμένεται να κυκλοφορήσει τον Οκτώβριο με κόστος ~$1,000.