Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 81
Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 82
Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 93
Σφοδρή χαλαζόπτωση έπληξε το κέντρο της Ρόδου χθες το βράδυ, με αποτέλεσμα να σημειωθούν έντονα κυκλοφοριακά προβλήματα, καθώς επίσης και διακοπές του ηλεκτρικού ρεύματος που ευχυχώς διήρκεσαν λίγο. Αρκετά υπόγεια σπίτια και καταστήματα πλημμύρισαν, ενώ η Πυροσβεστική Υπηρεσία του νησιού δέχθηκε συνολικά 110 κλήσεις για άντληση υδάτων και απεγλωβισμούς ατόμων από σπίτια και αυτοκίνητα.
Ο φίλος μου ο Τάσος που βρισκόταν εκεί τράβηξε μερικές φωτογραφίες με το κινητό του μέσα από το αυτοκίνητο και μου τις έστειλε σήμερα. Βλέποντάς τες αρχικά νόμισα ότι είναι χιόνι, αλλά όπως με διαβεβαίωσε ο Τάσος, δεν πρόκειται για χιόνι, αλλά για χαλάζι!