Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 81
Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 82
Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 93
Με μία πραγματικά απίστευτη ανατροπή η Εθνική μας κέρδισε τελικά χθες βράδυ την Σλοβενία με σκορ 63-62 και θα αναμετρηθεί με την Ισπανία στους ημιτελικούς του Eurobasket 2007! Δείτε στο παραπάνω βιντεάκι τα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού με την ανατροπή του σκορ.Ο Θοδωρής Παπαλουκάς και ο Δημήτρης Διαμαντίδης γράφουν στο blog τους: «Το ματς με τη Σλοβενία τελείωσε. Τώρα έχουμε τους Ισπανούς. Να μην την “πατήσουμε” όπως πέρυσι στο Μουντομπάσκετ της Ιαπωνίας. Οταν κάναμε την μεγάλη νίκη επί της Αμερικής στον ημιτελικό και μετά “ξεφουσκώσαμε” στον τελικό με την Ισπανία. Προσπαθούμε να ηρεμήσουμε. Να καθαρίσει το μυαλό μας. Να φύγει η υπερένταση. Να είμαστε έτοιμοι να δώσουμε άλλες δύο μάχες. Το Σάββατο και την Κυριακή».