Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 81
Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 82
Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 93
Την προηγούμενη Πέμπτη 15 Ιανουαρίου παρουσιάστηκαν στη Βιέννη από τη Ντόρα Μπακογιάννη οι προτεραιότητες της ελληνικής προεδρίας, στην συνεδρίαση του Μόνιμου Συμβουλίου του ΟΑΣΕ.
Για πρώτη φορά στην ιστορία του οργανισμού, η εναρκτήρια ομιλία και η συνέντευξη Τύπου που ακολούθησε μεταδόθηκαν ζωντανά μέσω webcast, ενώ οι χρήστες του διαδικτύου μπορούν να ενημερώνονται καθ΄όλη τη διάρκεια της ελληνικής προεδρίας μέσα από τα δημοφιλέστερα web 2.0 εργαλεία.
Συγκεκριμένα, ενημέρωση παρέχεται μέσα από:
- FriendFeed (όλα τα σχετικά feeds – links)
- Facebook Page (πληροφορίες και φωτογραφίες)
- Flickr (φωτογραφίες)
- YouTube (βιντεάκια)