Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 81
Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 82
Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 93
Η ZTE πέρσι λάνσαρε το smartphone Blade A1, και τώρα ανακοίνωσε τον διάδοχό του, το ZTE Blade A2. Το νέο κινητό τροφοδοτείται από το chipset MediaTek MT6750 το οποίο κρύβει μέσα του έναν οκταπύρηνο επεξεργαστή χρονισμένο στα 1.5 GHz, και διαθέτει μια 5-ιντσών HD οθόνη.
Το ZTE Blade A2 εξοπλίζεται με 2 GB μνήμη RAM, 16 GB χωρητικότητα, 2,500 mAh μπαταρία, 13-megapixels κάμερα με Phase Detection Auto Focus (PDAF) και 5-megapixels εμπρόσθια κάμερα. Στο πίσω μέρος έχει έναν αισθητήρα αναγνώρισης δαχτυλικών αποτυπωμάτων που ξεκλειδώνει τη συσκευή σε 0.3 δευτερόλεπτα και τρέχει το MiFavor 3.2 που βασίζεται στο Android 5.1 Lollipop. Υποστηρίζει τα 4G LTE δίκτυα και έχει μια υβριδική υποδοχή dual SIM.
Θα κυκλοφορήσει στην Κίνα στις 15 Ιουνίου σε ασημί, γκρι και χρυσό χρώμα με κόστος RMB 699, δηλαδή περίπου $105/€93.