Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 81
Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 82
Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 93
Η Toshiba αποφάσισε να μπει στην αγορά των έγχρωμων e-reader μετά την Fujitsu.
Η νέα συσκευή ονομάζεται BookPlace DB50, σύμφωνα με ανακοίνωση της εταιρείας και θα κυκλοφορήσει στις 10 Φεβρουαρίου.
Η οθόνη θα έχει μέγεθος 7 ίντσες και θα συνδέεται με το BookPlace, το κατάστημα ηλεκτρονικών βιβλίων της εταιρείας.
Το λειτουργικό του συγκεκριμένου e-reader θα είναι το Android 2.3.4 σύμφωνα με έγκυρες πηγές, ενώ θα έχει χωρητικότητα 8GB, μνήμη 1GB και ο επεξεργαστής του θα είναι ο Freescale i.MX535 (1.0GHz).
Το βάρος του BookPlace δεν θα ξεπερνά τα 330 γρμ και θα συνδέεται μέσω WiFi και Bluetooth.
Θα μπορεί κάποιος να το αποκτήσει με 284 δολάρια.