Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 81
Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 82
Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 93
Η Samsung ανακοίνωσε ότι ξεκίνησε τη μαζική παραγωγή νέων μονάδων μνήμης με χωρητικότητα 256 GB για τις επόμενες φορητές συσκευές μας. Οι μνήμες βασίζονται στη τεχνολογία Universal Flash Storage (UFS) 2.0 και μπορούν να διαβάσουν δεδομένα με ταχύτητα 850 megabytes κάθε δευτερόλεπτο ή να γράψουν με ταχύτητα 260 megabytes το δευτερόλεπτο. Δηλαδή οι νέες μνήμες είναι απίστευτα γρήγορες, ακόμα πιο γρήγορες και από τους δίσκους στερεάς κατάστασης (SSD) για υπολογιστές. 256 gigabytes σε ένα κινητό, ή καλύτερα σε ένα tablet για ψυχαγωγία, ακούγονται τέλεια αλλά δεν πρέπει να ξεχνάμε και το υψηλός κόστος παραγωγής τους που θα καθιστούν τις συσκευές με 256 GB χωρητικότητα πανάκριβες. Μέχρι στιγμής δεν γνωρίζουμε ποιο κινητό/tablet θα ενσωματώνει αυτές τις μνήμες, όμως υποψιαζόμαστε το επόμενο Galaxy Note.