Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 81
Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 82
Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 93
Νομίζω ότι είχαμε αρκετά χρόνια να δούμε τις κατασκευάστριες εταιρείες να δίνουν μάχη για το ποια θα κατασκευάσει το πιο ανθεκτικό κινητό. Μετά την Samsung και το Β2100, έρχεται τώρα η Nokia να ταράξει τα νερά στην κατηγορία των ανθεκτικών κινητών, παρουσιάζοντας μας το 3720 Classic.
Πρόκειται για μια συσκευή ανθεκτική στην σκόνη, στο νερό καθώς και στην κακομεταχείριση. Το σώμα της συσκευής είναι κατασκευασμένο από ανοξείδωτο ατσάλι (κάποια μέρη τουλάχιστον), ενώ το πίσω μέρος της συσκευής σφραγίζεται αεροστεγώς για ακόμα μεγαλύτερη προστασία από το νερό και την σκόνη.
Στα τεχνικά του χαρακτηριστικά δεν συναντάμε κάτι ιδιαίτερο. Έχουμε οθόνη 2.2″, κάμερα 2 Megapixels, Bluetooth 2.1, FM ραδιόφωνο καθώς και θύρα για κάρτες μνήμης microSD.
Το Nokia 3720 Classic αναμένεται να κυκλοφορήσει πριν το τέλος του καλοκαιριού, με τιμή 125 ευρώ (προ φόρων).