Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 81
Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 82
Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 93
Στην αγορά των smartphones απ΄ότι φαίνεται μπαίνει και η Lenovo, αφού στην Κίνα παρουσιάστηκε το Lenovo Le Phone με παραμετροποιημένο Google Android λειτουργικό. Το Lenovo Le Phone φαίνεται ότι διαθέτει το Google Android 2, αλλά η εταιρία δεν χρησιμοποιεί την standard έκδοση του λειτουργικού, αλλά την έχει προσαρμόσει καλύτερα στην συσκευή της.
Για παράδειγμα, κατά την εκκίνηση ο χρήστης δεν βλέπει την κλασική οθόνη του Android, αλλά μια οθόνη που του δίνει άμεση πρόσβαση σε κλήσεις, email, μηνύματα και επικοινωνία μέσω ΙΜ, κάτι που θα χαρακτηρίζαμε ως ιδιαίτερα βολικό.
Το Lenovo Le Phone διαθέτει οθόνη AMOLED 3,7 ιντσών και επεξεργστή Qualcomm Snapdragon στο 1 GHz, οπότε μιλάμε για ένα smartphone με επαρκή επεξεργαστική ισχύ. Διαθέτει bluetooth, a-GPS, Wi-Fi, κάμερα 3 megapixel, αλλά και δεύτερη κάμερα VGA για βιντεοκλήσεις. Τα σχέδια της Lenovo λένε πως αν οι πωλήσεις πάνε καλά στην Κίνα θα κυκλοφορήσει και σε άλλες αγορές, αν και μέχρι στιγμής δεν υπάρχει διαθέσιμη τιμή.
[via]