Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 81
Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 82
Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 93
Μπορεί η πολιτική φημολογία να θέλει το δίδυμο «Μερκεζί» (Μέρκελ – Σαρκοζί) σε έντονη κόντρα, ωστόσο, αντάλλαξαν ένα καυτό φιλί στο στόμα για τις ανάγκες της διαφημιστικής καμπάνιας της Benetton!
Όχι, ο Σαρκοζί δεν αποφάσισε να κάνει τα πάντα για να κερδίσει τις προεδρικές εκλογές, απλώς η εταιρία δημιούργησε ένα ευφάνταστο και αμφιλεγόμενο φωτομοντάζ με πρωταγωνιστές πολιτικούς αλλά και τον ίδιο τον πάπα!
Εκτός από τους Μέρκελ – Σαρκοζί, φιλιά ανταλλάσσουν μεταξύ άλλων και οι Ομπάμα – Τσάβεζ, αλλά και ο πάπας Βενέδικτος με τον ιμάμη Αχμέντ ελ-Ταγιέμπ, αν και η τελευταία αφαιρέθηκε από την καμπάνια εξαιτίας διαμαρτυρίας του βατικανού για προσβολή του προσώπου του πάπα.
Η Benetton, που επί εποχής Oliviero Toscani είχε σοκάρει την κοινή γνώμη με τις καμπάνιες της, υποστηρίζει πως στόχος της συγκεκριμένης διαφήμισης είναι να προωθήσει την ανεκτικότητα και την «παγκόσμια αγάπη»!