Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 81
Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 82
Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 93
Πριν από 7 χρόνια ο Internet Explorer ήταν η πρώτη επιλογή των χρηστών του ίντερνετ και κατείχε το 95% του παγκόσμιου συνόλου.
Σήμερα ο Internet Explorer έπεσε κατά 50 % παγκοσμίως, σύμφωνα με το Net Marketshare.
Για αυτή την πτώση ευθύνεται εν μέρει και η αναδυόμενη αγορά του mobile web browsing, καθώς και η μεγάλη αύξηση του μεριδίου του Google Chrome!
Πάντως, στον τομέα των PCs, ο Ιnternet Εxplorer έχει ακόμα μεγάλη διαφορά από τον δεύτερο με ποσοστό 52.63%, έναντι 23% του Firefox, 18% του Chrome και 5% του Safari.