Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 81
Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 82
Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 93
Η Huawei ανακοίνωσε στο Χονγκ-Κονγκ το νέο Huawei Y7 Prime που ανήκει στη σειρά “Y” με προσιτά smartphone. Ακριβώς το ίδιο μοντέλο παρουσιάστηκε τον Απρίλιο ως «Enjoy 7 Plus» για την αγορά της Κίνας οπότε το Y7 Prime μπορεί να κυκλοφορήσει στη χώρα μας.
Το Huawei Y7 Prime διαθέτει 5,5-ιντσών HD οθόνη (1280 x 720 pixels) με κυρτό γυαλί 2.5D, οκταπύρηνο επεξεργαστή Snapdragon 435 με Adreno 505 GPU, 3GB RAM, 32GB αποθηκευτικό χώρο επεκτάσιμο με κάρτα microSD και μπαταρία μεγέθους 4,000 mAh.
![Huawei Y7 Prime back](http://www.xblog.gr/wp-content/uploads/2017/06/Huawei-Y7-Prime-back.jpg)
Το κινητό τρέχει το Android 7.0 (Nougat) με το EMUI 5.1, έχει unibody μεταλλικό design, αισθητήρα δακτυλικών αποτυπωμάτων στη πλάτη του και διαθέτει υβριδική dual SIM. Η κύρια κάμερα έχει ανάλυση 12-megapixels και η εμπρόσθια 8-megapixels. Τέλος, έχει διαστάσεις 153,6 x 76,4 x 8,35 χιλιοστά και βάρος 165 γραμμάρια.
Το Huawei Y7 Prime θα κυκλοφορήσει σε χρυσό, ασημί και γκρι χρώμα με τιμή $250.