Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 81
Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 82
Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 93
Όλοι θα θέλαμε να ήμασταν καλοί μαθητές όταν πηγαίναμε στο σχολείο.
Διαβάζοντας περισσότερο σίγουρα θα είχαμε καλούς βαθμούς στον έλεγχο.
Τι σκέφτηκαν όμως κάποιοι μαθητές από την Καλιφόρνια για να αποκτήσουν καλύτερους βαθμούς;
Τρεις μαθητές Λυκείου έβγαλαν αντίγραφο του κλειδιού από τον επιστάτη και αφού μπήκαν στους εταιρικούς υπολογιστές των καθηγητών τους, εγκατέστησαν προγράμματα καταγραφής πληκτρολογίου!
Στη συνέχεια υπέκλεψαν τους κωδικούς που χρησιμοποιούσαν οι καθηγητές τους για να συνδεθούν στο σχολικό δίκτυο, μπήκαν μέσα και άλλαξαν την βαθμολογία τους!
Εάν ένας από αυτούς δεν είχε κλέψει τα θέματα των τεστ και δεν είχε προσπαθήσει να τα πουλήσει στους συμμαθητές του, κανείς δεν θα καταλάβαινε την παράνομη πράξη τους.
Όμως αποκαλύφθηκε και τα τρία παιδιά αποβλήθηκαν.