Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 81
Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 82
Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 93
Σύμφωνα με ανακοίνωση της Renault, οι Φερνάντο Αλόνσο και Νελσίνιο Πικέ θα είναι το δίδυμο οδηγών για τη νέα σεζόν στη Formula 1. Παράλληλα, η γαλλική εταιρεία ανακοίνωσε την επέκταση του συμβολαίου του Ισπανού δις παγκόσμιου πρωταθλητή μέχρι το 2010.
Αξίζει να σημειωθεί ότι, ενώ η παραμονή του Αλόνσο ήταν αναμενόμενη, αποτελεί έκπληξη η απόφασή του να υπογράψει τη διετή επέκταση του συμβολαίου του. Από την πλευρά του, ο Πικέ, ο πατέρας του οποίου αναδείχθηκε τρεις φορές παγκόσμιος πρωταθλητής, που έκανε φέτος το ντεμπούτο του στη Formula 1, είχε εκφράσει στο παρελθόν το φόβο ότι θα μπορούσε να χάσει τη θέση του από τον νεαρό Γάλλο, Ρομέν Γκροζάν.