Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 81
Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 82
Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 93
Από την έναρξη της λειτουργίας του Facebook, οι χρήστες – μέλη του χρησιμοποιούν το ονοματεπώνυμό τους για να συνδεθούν και να μοιράζονται πληροφορίες με τους φίλους τους. Το URL της κάθε σελίδας – προφίλ των μελών περιείχε ένα εννιαψήφιο ID πχ “id=592952074”. Αυτό όμως αλλάζει, αφού από το προσεχές Σάββατο 13 Ιουνίου τα μέλη του site θα μπορούν να ορίσουν το username τους, το οποίο θα περιέχεται και στο URL του προφίλ τους!
Έτσι οι φίλοι και οι γνωστοί που θα θέλουν να σας αναζητήσουν στο γνωστό social networking site, θα μπορούν να το κάνουν ψάχνοντας για εσάς χρησιμοποιώντας το username σας!
Οι χρήστες – μέλη του Facebook μάλιστα ενημερώνονται τις τελευταίες μέρες με μήνυμα στην κεντρική σελίδα του site ότι από το Σάββατο 13 Ιουνίου θα μπορούν να “πάρουν” το δικό τους username.
Περισσότερα μπορείτε να δείτε στο επίσημο Facebook Blog.