Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 81
Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 82
Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 93
Θες να πας για ψώνια ώστε να ανανεώσεις την γκαρνταρόμπα σου αλλά βαριέσαι τη διαδικασία του να δοκιμάζεις ρούχα στα καταστήματα προκειμένου να καταλήξεις στο τι θα αγοράσεις τελικά;
Κάνε υπομονή, αφού στο μέλλον ο τρόπος που θα δοκιμάζουμε ρούχα θα είναι εντελώς διαφορετικός από ότι ισχύει σήμερα!
Η Intel παρουσίασε στην έκθεση CES 2014 στο Λας Βέγκας τον Memory Mirror, έναν… καθρέφτη νέας τεχνολογίας, ο οποίος θα μας “βοηθάει” στο μέλλον να δοκιμάζουμε ρούχα στα καταστήματα εύκολα και γρήγορα χωρίς να χρειάζεται να περάσουμε από το δοκιμαστήριο…
Δες το βίντεο!
Θα αρκεί να στεκόμαστε μπροστά στον καθρέφτη, να επιλέγουμε τα ρούχα που θέλουμε και να βλέπουμε πώς είναι πάνω μας σαν τα φορούσαμε κανονικά!
Ακόμη, θα μπορούμε να μοιραζόμαστε τα ντυσίματα με τους φίλους μας ώστε να μας πουν τη γνώμη τους ή ακόμα και να τα αποθηκεύσουμε στην σχετική mobile εφαρμογή, προκειμένου να αγοράσουμε τα ρούχα κάποια στιγμή αργότερα.
Τέλος οι χρήστες θα μπορούν να διατηρήσουν την ιδιωτικότητά τους και να παραμένουν “ανώνυμοι” προς το κατάστημα, χωρίς να αποθηκεύονται τα δεδομένα τους.
Για να δούμε πότε θα δούμε τέτοιους καθρέφτες πχ στα ελληνικά καταστήματα;