Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 81
Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 82
Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 93
Ακάθεκτος συνεχίζει την λογοκρισία του στα μεγαλύτερα κοινωνικά δίκτυα παγκοσμίως ο τούρκος πρωθυπουργός, Ρετζέπ Ταγίπ Ερντογάν, ο οποίος μετά το “κόψιμο” του Twitter την προηγούμενη εβδομάδα, προχώρησε στο μπλοκάρισμα του YouTube!
Ο Ερντογάν απ΄ότι φαίνεται δεν μπορεί να χωνέψει με τίποτα τη διαρροή των συνομιλιών του για πιθανή εισβολή στη Συρία, ούτε έχει χωνέψει ακόμα τις συνομιλίες με το γιο του όπου του ζητούσε να “διώξει” από το σπίτι ένα μεγάλο χρηματικό ποσό (1 δισ. δολάρια αν δε κάνω λάθος).
Έτσι τι κάνει ο τούρκος πρωθυπουργός;
Δεν του αρέσει το Twitter και το YouTube; Ε τότε πολύ απλά μπλοκάρει την πρόσβαση!
Και απ΄ότι φαίνεται ίσως έχουμε και συνέχεια, αφού ο ίδιος έχει απειλήσει να κλείσει και το Facebook στην Τουρκία!
Αυτό είναι το μήνυμα που βλέπουν όσοι προσπαθούν να μπουν στο YouTube από την Τουρκία: