Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 81
Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 82
Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 93
Οι επιβάτες λεωφορείων και τρόλεϊ στην Αθήνα άμεσα θα απολαμβάνουν και δωρεάν Wi-Fi στις μετακινήσεις τους…
Συγκεκριμένα, το μέτρο ξεκινά πιλοτικά από τη γραμμή 6 των τρόλεϊ και τη λεωφορειακή γραμμή 302.
Οι επιβάτες θα μπορούν να συνδεθούν δωρεάν στο ασύρματο δίκτυο Wi-Fi που θα έχει ενώ τα οχήματα κινούνται και στα σημεία εκείνα που υπάρχει δίκτυο.
Ο στόχος είναι το επόμενο διάστημα περισσότερα λεωφορεία και τρόλεϊ να δίνουν τη δυνατότητα σύνδεσης σε ασύρματο δίκτυο στους επιβάτες τους.
Σχόλιο: Θετικό το μέτρο, αλλά μήπως να δούμε και τη συχνότητα των δρομολογίων λίγο; Γιατί, οκ, καλό το δωρεάν Wi-Fi, αλλά αν ο επιβάτης περιμένει μισή ώρα στη στάση μέχρι να περάσει το τρόλεϊ έχοντας ξεπαγιάσει, τι να το κάνει το Wi-Fi;