Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 81
Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 82
Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 93
Αυτά είναι! Φανταστείτε να είστε σε κάποια καφετέρια, μπαράκι ή εστιατόριο και να βγάλετε την παραπάνω συσκευή προκειμένου να στείλετε κάποιο email από το pda ή το smartphone σας, θα σας κοιτάνε ή δε θα σας κοιτάνε περίεργα;
Το πραγματάκι που βλέπετε παραπάνω ακούει στο όνομα Bluetooth Laser Virtual Keyboard και απευθύνεται αποκλειστικά σε πολύ geek persons! Προβάλει με υπέρυθρες ακτίνες ένα εικονικό πληκτρολόγιο κανονικών διαστάσεων σε λεία επιφάνεια, επιτρέποντάς σας έτσι να γράφετε κάτι στο pda, το κινητό ή το laptop σας, χωρίς να είστε αναγκαστικά στο γραφείο, αλλά οπουδήποτε αλλού, αρκεί όπως έγραψα και παραπάνω να είναι λεία η επιφάνεια που θα προβάλλεται το πληκτρολόγιο.
Αν κάποιος θέλει να το αγοράσει στην Ελλάδα, θα το βρει στο e-shop στην τιμή των 154 ευρώ, ενώ η επαναφορτιζόμενη μπαταρία του αντέχει μέχρι και 120 λεπτά συνεχούς πληκτρολόγησης!