Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 81
Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 82
Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 93
Το σχετικό άρθρο προέρχεται από το kathimerini.gr και έχει ως εξής: «Η διείσδυση της ευρυζωνικότητας στη χώρας μας βρίσκεται στα χαμηλότερα επίπεδα μεταξύ των χωρών μελών του ΟΟΣΑ, ενώ μόλις επτά στους εκατό κατοίκους έχει πρόσβαση στο Ίντερνετ με ευρυζωνική ταχύτητα, σύμφωνα με στατιστικά στοιχεία του ΟΟΣΑ».
Οι πρώτες χώρες όσον αφορά στη διείσδυση της ευρυζωνικότητας είναι η Δανία, η Ολλανδία, η Ελβετία, η Νορβηγία και η Ισλανδία, έχοντας περισσότερους από 29 συνδρομητές ευρυζωνικών υπηρεσιών για κάθε 100 κατοίκους. Αντίθετα, στις τελευταίες θέσεις, βρίσκονται Πολωνία, Ελλάδα, Σλοβακία, Τουρκία και Μεξικό, με τη χώρα μας να έχει μόλις 7,1 συνδρομητές που απολαμβάνουν ευρυζωνικές υπηρεσίες ανά εκατό κατοίκους!
Ας ελπίσουμε ότι θα έρθουν καλύτερες μέρες!
Αναλυτικά στοιχεία και ολόκληρο το σχετικό άρθρο εδώ.