Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 81
Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 82
Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 93
Δε ξέρω αν το έχετε καταλάβει, αλλά από 1/7/2008 πληρώνουμε το ρεύμα ακόμα πιο ακριβά. Τα οικιακά και εμπορικά τιμολόγια της ΔΕΗ αυξήθηκαν ως και 8% και τα βιομηχανικά ως και 10%.
Συγκεκριμένα τα οικιακά τιμολόγια με τετραμηνιαία κατανάλωση από 801 μέχρι 2.000 κιλοβατώρες ακριβαίνουν κατά 6%, τα τιμολόγια με κατανάλωση από 0 μέχρι 2.000 κιλοβατώρες/τετράμηνο ακριβαίνουν κατά 7%, ενώ για κατανάλωση από 2.000 κιλοβατώρες/τετράμηνο και άνω ακριβαίνουν κατά 8%.
Αυξάνεται και η τιμή της νυχτερινής κιλοβατώρας κατά 5%.
Για τις εμπορικές επιχειρήσεις τα τιμολόγια αυξάνονται κατά 6%, ενώ για τις βιομηχανίες αυξάνονται κατά 10%.
Έτσι, μετά και από αυτή την αύξηση, πληρώνουμε το ρεύμα φέτος 21% ακριβότερα, ενώ αναμένονται κι άλλες αυξήσεις, αφού από τον Ιανουράριο του 2009 θα επιβληθεί και η ρήτρα καυσίμων.