Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 81
Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 82
Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 93
Επιβατικό αεροπλάνο της εταιρείας χαμηλού κόστους One-To-Go συνετρίβη, ενώ επιχειρούσε προσγείωση στο νησί Πουκέ της Ταϊλάνδης. Στο αεροπλάνο, τύπου MD-80, βρίσκονταν 123 επιβάτες και επταμελές πλήρωμα. Όπως αναφέρθηκε από αξιωματούχους της Υπηρεσίας Πολιτικής Αεροπορίας, ο κυβερνήτης του αεροπλάνου ζήτησε άδεια για προσγείωση, αλλά εικάζεται ότι εξαιτίας των άσχημων καιρικών συνθηκών που επικρατούσαν στην περιοχή, δεν διέκρινε καλά τον διάδρομο προσγείωσης.
Όπως διαβάζω στο BBC, το αεροπλάνο κατά τη συντριβή του κόπηκε στα δύο, ανασύρθηκαν 87 νεκροί, ενώ οι υπόλοιποι επιβαίνοντες νοσηλεύονται στο νοσοκομείο έχοντας υποστεί διάφορους τραυματισμούς.
Αναλυτική πληροφόρηση εδώ.
[photo via]