Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 81
Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 82
Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 93
Τον τίτλο της Σταρ Ελλάς 2009 κατέκτησε η Βιβιάνα Καμπανίλε – Ζαγοριανάκου, 19χρονη φοιτήτρια σχεδίου μόδας στη Ρώμη, που θα εκπροσωπήσει τη χώρα μας στο διαγωνισμό Miss Universe 2008. Την στέψη έκανε η Σταρ Ελλάς 2008 Διονυσία Κουκίου. Miss Ελλάς 2009 στέφθηκε η 23χρονη Άλκηστη Ανυφαντή, ενώ Miss Young 2009 στέφθηκε η 17χρονη μαθήτρια λυκείου Κατερίνα Σκουρλή.
Τίτλους κατέκτησαν επίσης οι:
- Miss Τουρισμός 2009: Χριστιάνα Γαργαροπούλου
- Αναπληρωματική Miss Young 2009: Ιωάννα Παπαγιάννη
- Αναπληρωματική Miss Ελλάς 2009: Μαργαρίτα Παπανδρέου
- Αναπληρωματική Σταρ Ελλάς 2009: Νταϊάνα Ιγροπούλου
Τον διαγωνισμό ομορφιάς του ΑΝΤ1, που φέτος συμπλήρωσε 20 χρόνια, παρουσίασε η Βίκυ Καγιά, που θα υποδεχθεί το πρωί τις εστεμένες στον Πρωινό Καφέ.