Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 81
Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 82
Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 93
Στις 11:17 το πρωί έγινε αισθητή στην Αττική σεισμική δόνηση μεγέθους 4,5 βαθμών της κλίμακας ρίχτερ. Το επίκεντρο του σεισμού βρίσκεται 28 χιλιόμετρα βορειοδυτικά του Πειραιά, με εστιακό βάθος τα 10 χιλιόμετρα, σύμφωνα με το Ευρωπαϊκό Μεσογειακό Σεισμολογικό Κέντρο. Καθόμουν στο γραφείο μου τη στιγμή της δόνησης και το πρώτο που έκανα ήταν να γράψω στο Twitter “έκανε σεισμό;”, κάτι που φαίνεται ότι έκαναν κι αρκετοί άλλοι twitterers, αφού είδα δεκάδες tweets για το σεισμό εκείνα τα δευτερόλεπτα!
Ζημιές ή θύματα δεν έχουν αναφερθεί.