Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 81
Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 82
Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 93
Είδα το σχετικό θέμα χθες στο δελτίο ειδήσεων του Star και σήμερα πόσταρε σχετικά και ο internetakias. Ο λόγος για ένα έθιμο που λαμβάνει χώρα εδώ και 500 χρόνια σε κάποιο χωριό στην Ινδία, όπου πετούν νεογέννητα μωρά από ύψος 50 μέτρων, για να έχουν καλή τύχη στη ζωή τους! Τα μωρά μετά την πτώση προσγειώνονται σε ένα τεντωμένο σεντόνι.
Όπως άκουσα χθες στις ειδήσεις, κάτοικος της περιοχής είπε ότι «τόσα χρόνια τώρα κανένα μωρό δεν έχει υποστεί τον παραμικρό τραυματισμό από αυτό το έθιμο». Ειλικρινά έχω μείνει άφωνος!