Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 81
Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 82
Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 93
Από την Δευτέρα 17 Αυγούστου διακόπτονται από την ΤΡΑΙΝΟΣΕ ΑΕ όλα τα δρομολόγια των τρένων στο τμήμα της γραμμής μεταξύ Κιάτου – Πάτρας, αφού με απόφαση της ΕΡΓΟΣΕ ΑΕ θα πραγματοποιηθούν δρομολόγια στο συγκεκριμένο τμήμα του σιδηροδρομικού δικτύου, τα οποία αναμένεται να διαρκέσουν αρκετούς μήνες (δεν έχει ανακοινωθεί ακόμα πότε θα ξαναδοθεί στην κυκλοφορία το συγκεκριμένο τμήμα).
Προκειμένου οι επιβάτες να τύχουν της καλύτερης δυνατής εξυπηρέτησης για το ίδιο χρονικό διάστημα, η εταιρία δρομολογεί λεωφορεία για τη μεταφορά των επιβατών, τα οποία θα πραγματοποιούν στάσεις στα εξής σημεία:
- Ξυλόκαστρο (Δημαρχείο)
- Δερβένι (επί της Εθνικής Οδού)
- Ακράτα
- Διακοφτό
- Αίγιο
- Ρίο
[photo by Otterman56]