Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 81
Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 82
Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 93
Ο απερχόμενος πρωθυπουργός Κώστας Καραμανλής επισκέφθηκε πρώτος το Ζάππειο για τις καθιερωμένες δηλώσεις, τη στιγμή που το εκλογικό αποτέλεσμα είναι ξεκάθαρο πλέον ότι είναι υπέρ του ΠΑΣΟΚ με διαφορά 7-8 ποσοστιαίων μονάδων. Ο κ. Καραμανλής δήλωσε ότι παραιτείται από πρόεδρος της Νέας Δημοκρατίας και ανακοίνωσε την διεξαγωγή έκτακτου συνεδρίου για την εκλογή του νέου προέδρου του κόμματος. Στις δηλώσεις του είπε μεταξύ άλλων ότι ευχαριστεί τους πολίτες που ψήφισαν την Νέα Δημοκρατία.