Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 81
Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 82
Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 93
Αυτή είναι η νέα Cadillac προεδρική λιμουζίνα που θα χρησιμοποιεί για τις μετακινήσεις του ο νέος πρόεδρος των ΗΠΑ Barack Obama. Κατασκευάστηκε από την General Motors και πρόκειται για ένα μοντέλο – διάδοχο της DTS που χρησιμοποιούσε ο George Bush.
Η λιμουζίνα έχει πανίσχυρες ενισχύσεις στο αμάξωμα, διαθέτει αλεξίσφαιρα φιμέ τζάμια και run flat λάστιχα. Περισσότερα στοιχεία δεν έχουν γίνει γνωστά από την κατασκευάστρια εταιρεία, ενώ αξίζει να αναφέρουμε ότι η Cadillac προμηθεύει τον Λευκό Οίκο με λιμουζίνες εδώ και 100 χρόνια!
[via]