Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 81
Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 82
Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 93
Ειλικρινά δε μπορώ να καταλάβω πόσο μυαλό λείπει από αυτούς τους 12 μαθητές που κατέστρεψαν το σχολείο στο Παγκράτι, όσο είχαν κατάληψη. Μιλάμε για ζημιές που φτάνουν το 1.000.000 ευρώ! Κατέστρεψαν εργαστήρια, εξοπλισμό και δε συμμαζεύεται.
Το news.ert.gr αναφέρει σχετικά: Ποινικές διώξεις για σειρά αδικημάτων ασκήθηκαν σε βάρος 12 μαθητών και δύο εξωσχολικών για τους βανδαλισμούς κατά τη διάρκεια της κατάληψης στο σχολικό συγκρότημα Παγκρατίου. Η αστυνομία αναζητά δύο ακόμη άτομα που, σύμφωνα με καταγγελίες καθηγητών και μαθητών, συμμετείχαν και αυτοί στις καταστροφές.
Επίσης, αν θυμάμαι καλά, πριν από 2-3 μέρες άκουσα ότι το Υπουργείο Παιδείας κατέθεσε αγωγές και μηνύσεις κατά των μαθητών και των εξωσχολικών που προκάλεσαν τις καταστροφές.