Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 81
Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 82
Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 93
Πριν από λίγο διάβασα στο troktiko επιστολή αναγνώστη, ο οποίος καταγγέλει το εξής: Το τμήμα της Εγνατίας Οδού από Στρυμόνα μέχρι Άγιο Ανδρέα Καβάλας και το τμήμα Χρυσούπολης – Βανιάνο δεν έχουν παραδοθεί ακόμα στην κυκλοφορία, παρόλο που είναι έτοιμα από τις 20 Δεκεμβρίου!
Σύμφωνα με τον ίδιο, ο λόγος που δεν έχουν δοθεί ακόμα στην κυκλοφορία είναι ότι δεν έχει πάει να τα εγκαινιάσει ο υπουργός ΠΕΧΩΔΕ Γιώργος Σουφλιάς, αφού αυτή την περίοδο δε θα έχει μεγάλο πολιτικό όφελος.
Αν όντως τα τμήματα αυτά της Εγνατίας Οδού έχουν ολοκληρωθεί από τις 20 Δεκεμβρίου, τότε είναι εγκληματικό να μην έχουν δοθεί ακόμα στην κυκλοφορία.
Όπως επίσης είναι εγκληματικό να είναι έτοιμα κάποια έργα (από δρόμους μέχρι μονάδες νοσοκομείων) και να μην ξεκινάει αμέσως η λειτουργία τους μόνο και μόνο επειδή πρέπει να πάει ο “υπουργός” να κόψει την κορδέλα.