Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 81
Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 82
Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 93
Ο Αργύρης Μπεντίλας είναι ο CEO και Game Designer της Total Eclipse, μιας εταιρείας που δραστηριοποιείται στη δημιουργία Casual Games για ηλεκτρονικούς υπολογιστές. Όπως θα τον ακούσετε να λέει και στο παραπάνω βίντεο, η εταιρεία ξεκίνησε τη λειτουργία της στα μέσα του 2004 στην Θεσσαλονίκη και είναι η μοναδική στο χώρο των casual games στην Ελλάδα.
Στόχος της είναι η παραγωγή ποιοτικών τίτλων για την παγκόσμια αγορά, ενώ χρηματοδοτείται από την Real Arcade, έναν απ΄τους μεγαλύτερους εκδότες στην Αμερική.
Στο τέλος της παρουσίασής του στην 21η συνάντηση του Open Coffee, προβλήθηκε και ένα trailer από το The Clockwork Man, το τελευταίο game της εταιρείας.
Δείτε το…