Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 81
Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 82
Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 93
Μετά το Strawberry Daquiri, είναι ώρα να απολαύσουμε μία Margarita! Από τα πιο κλασσικά κοκτέιλ η Margarita, μπορείτε να την πίνετε όχι μόνο στα club και τα μπαράκια δίπλα στο κύμα στα νησιά, αλλά να τη φτιάξετε και μόνοι σας και να την απολαύσετε μαζί με την παρέα σας στη βεράντα ή το εξοχικό σας!
Σημειώστε τα υλικά:
– 40 ml τεκίλα
– 20 ml φρέσκο χυμό lime
– 20 ml λικέρ Triple Sec
Δε σας λέω ποια τεκίλα να χρησιμοποιήσετε, βάλτε όποια σας αρέσει και προτιμάτε περισσότερο εσείς! Όσον αφορά την εκτέλεση τα πράγματα είναι σχετικά απλά: Χτυπήστε καλά τα υλικά στο σέικερ μαζί με πάγο και αδειάζουμε σε ποτήρι κοκτέιλ! Φροντίστε να έχετε βρέξει πριν ελαφρά το χείλος του ποτηριού γύρω γύρω για να κολλήσει το αλάτι γύρω γύρω στο χείλος. Βάλτε και μια φετούλα lime στο χείλος και είναι έτοιμο!