Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 81
Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 82
Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 93
Αλλο ένα μεγάλο (κατά τη γνώμη μου) σφάλμα της κυβέρνησης Καραμανλή. Διανύουμε που διανύουμε περίοδο ακρίβειας και συνεχών ανατιμήσεων, βγήκε ο Υπουργός Εμπορικής Ναυτιλίας και ανακοίνωσε την απελευθέρωση των τιμών στα ακτοπλοϊκά εισιτήρια. Πολύ έξυπνη κίνηση κύριε Κεφαλογιάννη. Είχαμε που είχαμε αύξηση των τιμών στα εισιτήρια κάθε χρόνο, τώρα θα μας ξεσκίσουν εντελώς οι καραβοκύρηδες της Ελλάδας.
Ειπώθηκε ότι το μέτρο αυτό γίνεται με την προοπτική να λειτουργήσει ανταγωνιστικά, δηλαδή να μειώσουν οι ναυτιλιακές εταιρείες τις τιμές στα εισιτήριά τους για να προσελκύσουν τους επιβάτες. Ναι, καλά! Να δούμε, κύριε Κεφαλογιάννη, πόσο θα κοστίζουν του χρόνου το καλοκαίρι τα εισιτήρια!