Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 81
Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 82
Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 93
Απόψε λήγει η θερινή ώρα και επανέρχεται η κανονική, γι΄αυτό στις 4:00 τη νύχτα μην ξεχάσετε να γυρίσετε τους δείκτες των ρολογιών σας κατά μία ώρα πίσω. Αν και λίγοι νομίζω θα τα αλλάξουν στις 4:00, αφού οι περισσότεροι κάνουν την αλλαγή ή από νωρίς το βράδυ ή το επόμενο πρωί.
Για την ιστορία αναφέρω κι εγώ ότι το μέτρο της θερινής ώρας εφαρμόζεται με την οδηγία 2000/84 του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου και του Συμβουλίου 10/1/2001.
[via, photo by Leo Reynolds]