Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 81
Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 82
Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/xblog.gr/httpdocs/wp-content/plugins/wp-last-modified/wp-last-modified.php on line 93
Tο Σάββατο 24 και την Κυριακή 25 Οκτωβρίου 2009 διεξάγεται στο Ζάππειο Μέγαρο η έκθεση Web World, η πρώτη έκθεση στην Ελλάδα που παρουσιάζει όλα τα προϊόντα και τις υπηρεσίες για τον κόσμο του internet. Πρόκειται για την πρώτη διοργάνωση στην Ελλάδα που σκοπό έχει να ενημερωθεί το κοινό απευθείας από τις επιχειρήσεις παροχής υπηρεσιών internet που συμμετέχουν ως εκθέτες.
Η έκθεση απευθύνεται σε web developers και γενικότερα δημιουργούς ιστοσελίδων, σε άτομα που ενδιαφέρονται να δημιουργήσουν το δικό τους ηλεκτρονικό κατάστημα, αλλά και σε κόσμο που θέλει να “γνωρίσει” τα νέα εργαλεία δημιουργίας στο web και χρειάζεται κάτι παραπάνω από μια απλή ιστοσελίδα.
Σκοπός της διοργάνωσης είναι να αναδείξει όλες τις πλατφόρμες δημιουργίας και διαχείρισης ιστοσελίδων και ηλεκτρονικών καταστημάτων αλλά και των συναφών προϊόντων και υπηρεσιών όπως:
- εργαλεία κατασκευής ιστοσελίδων και ηλεκτρονικών καταστημάτων
- web hosting
- κατοχύρωση domain names
- διαφήμιση σε μηχανές αναζήτησης
- hardware
- software
- data centers
Οι εκθέτες
Atcom, Datahost, DRN, eCreator, EURid, EXODUS, EXPORAMA CROSSMEDIA, freestuff.gr, Interworks, IpHost, LAMDA Hellix, Libropage, MEDIA CONCEPT, Micronet, Microsoft, Northwest Communications, OnScreen, Q7host, RDC INFORMATICS, SoftOne, SYSCOM, Techblog.gr, thinkdigital, Webrelations, ΘΗΡΑΤΡΟΝ
Περισσότερα στο www.webworldexpo.gr.