Υποτροφίες ΟΤΕ-COSMOTE σε 50 πρωτοετείς φοιτητές

Υποτροφίες ΟΤΕ-COSMOTE

Υποτροφίες ΟΤΕ-COSMOTE

Σε 50 πρωτοετείς φοιτητές από ολόκληρη τη χώρα απονεμήθηκαν οι υποτροφίες και τιμητικές διακρίσεις ΟΤΕ-COSMOTE για να σπουδάσουν σε Ιδρύματα Πανεπιστημιακού Τομέα της Ανώτατης Εκπαίδευσης στην Ελλάδα.

Το συνολικό ποσό που παρέλαβαν οι νέοι φοιτητές για το 2014 ανέρχεται σε 374.360 ευρώ. Από την έναρξη του προγράμματος, 13 χρόνια πριν, περίπου 500 παιδιά έχουν σπουδάσει με Υποτροφίες και Τιμητικές Διακρίσεις, η αξία των οποίων υπερβαίνει τα 2,9 εκατ. ευρώ.

Περισσότερα από 350 άτομα είχαν την ευκαιρία να μοιραστούν τη χαρά και τη συγκίνηση των νέων υποτρόφων, αλλά και να τους συγχαρούν, αφού κατόρθωσαν παρά τις οικονομικές και κοινωνικές δυσκολίες που αντιμετωπίζουν, να κατακτήσουν τον στόχο τους και να μπουν στο Πανεπιστήμιο. Στην εκδήλωση παρευρέθηκε και ο Πρόεδρος και Διευθύνων Σύμβουλος του ΟΤΕ, Μιχάλης Τσαμάζ.

Προκειμένου οι φοιτητές να έχουν τα απαραίτητα τεχνολογικά εφόδια για την υλοποίηση των σπουδών τους, ο ΟΤΕ και η COSMOTE παρέχουν στους υπότροφους και τους διακριθέντες για το 2014-2015 μια σειρά από προϊόντα και υπηρεσίες, όπως:

  • κινητά τηλέφωνα και tablets
  • δωρεάν σύνδεση ΟΤΕ Double Play 24Mbps Απεριόριστα Plus,
  • δωρεάν πάγιο με το COSMOTE ΚαρτοΣυμβόλαιο Student σε συνδυασμό με δωρεάν πάγιο για το COSMOTE Internet On The Go Student, για διάστημα ίσο με την επίσημη διάρκεια φοίτησης της κάθε σχολής και
  • δωρεάν παροχή υπηρεσιών ΟΤΕ TV Full Pack, για ένα χρόνο και χωρίς την επιβάρυνση κεραιοσυστημάτων και εγκατάστασης

Οι υποτροφίες ΟΤΕ-COSMOTE εντάσσονται στο Πρόγραμμα Εταιρικής Υπευθυνότητας που υλοποιούν από κοινού οι δύο εταιρίες. Για περισσότερες πληροφορίες αναφορικά με το πρόγραμμα Υποτροφίες OTE-COSMOTE, μπορείτε να επισκεφθείτε την ηλεκτρονική διεύθυνση www.ote-cosmote-scholarships.gr.

Υποτροφίες ΟΤΕ-COSMOTE

Οι Υπότροφοι ΟΤΕ-COSMOTE για το ακαδημαϊκό έτος 2014-2015 είναι οι ακόλουθοι:

1) Τυροβολάς Νικόλαος, Περιφέρεια Πελοποννήσου, Πανεπιστήμιο Πατρών, Τμήμα Μηχανολόγων και Αεροναυπηγών Μηχανικών
2) Ντρουμπογιάννη Γεωργία, Περιφέρεια Νοτίου Αιγαίου, Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών, Τμήμα Βιολογίας
3) Μαμούνας Γεώργιος, Περιφέρεια Βορείου Αιγαίου, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης, Τμήμα Φαρμακευτικής
4) Γκίνη Όρεστ, Περιφέρεια Αττικής, Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών, Τμήμα Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών
5) Μαρκάκης Γρηγόριος, Περιφέρεια Αττικής, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης, Τμήμα Κτηνιατρικής
6) Μητσοσκούρα Άννα, Περιφέρεια Αττικής, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης, Τμήμα Νομικής
7) Μητοπούλου Σταυρούλα, Περιφέρεια Αττικής, Δημοκρίτειο Πανεπιστήμιο Θράκης, Τμήμα Νομικής
8) Αντωνίου Νικόλαος, Περιφέρεια Αττικής, Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών, Τμήμα Οδοντιατρικής
9) Κέχρη Αγγελική , Περιφέρεια Στερεάς Ελλάδας, Εθνικό & Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών, Τμήμα Νομικής
10) Μανωλαράκη Ελένη, Περιφέρεια Κρήτης, Πανεπιστήμιο Κρήτης, Τμήμα Εφαρμοσμένων Μαθηματικών
11) Αντωνιάδου Ειρήνη – Ευμορφίλη, Περιφέρεια Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης, Τμήμα Νομικής
12) Περόντση Εύα, Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης, Τμήμα Πληροφορικής
13) Στρατομπέρδα Νταμιάνα, Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης, Τμήμα Βιολογίας
14) Μαλλιαρά Αναστασία, Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης, Τμήμα Ιατρικής
15) Σιώζος Παύλος, Περιφέρεια Ιονίων Νήσων, Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών, Τμήμα Ιατρικής
16) Θανάσουλας Γρηγόριος, Περιφέρεια Δυτικής Ελλάδας, Εθνικό Μετσόβιο Πολυτεχνείο, Τμήμα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών
17) Βαγενάς Ηλίας, Περιφέρεια Θεσσαλίας, Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας, Τμήμα Ιατρικής
18) Μπαντούνα Δήμητρα, Περιφέρεια Ηπείρου, Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών, Τμήμα Φιλολογίας
19) Φώτη Μαρίνα, Περιφέρεια Ηπείρου, Ιόνιο Πανεπιστήμιο, Τμήμα Ξένων Γλωσσών, Μετάφρασης και Διερμηνείας
20) Κοσμίδης Χρήστος, Περιφέρεια Δυτικής Μακεδονίας, Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας, Τμήμα Κτηνιατρικής

Υποτροφίες ΟΤΕ-COSMOTE

Οι Διακριθέντες ΟΤΕ- COSMOTE για το ακαδημαϊκό έτος 2014-2015 είναι οι εξής:

1) Δούλου Καλλιόπη, Περιφέρεια Πελοποννήσου, Πανεπιστήμιο Πατρών, Τμήμα Ιατρικής
2) Γκότσης Βασίλειος, Περιφέρεια Πελοποννήσου, Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών, Τμήμα Ιατρικής
3) Μπίνη Άγγελος Μάριος, Περιφέρεια Νοτίου Αιγαίου, Πανεπιστήμιο Κρήτης , Τμήμα Ιατρικής
4) Κοκκολιός Μιχαήλ, Περιφέρεια Νοτίου Αιγαίου, Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας, Τμήμα Πληροφορικής
5) Κάκκαρος Φίλιππος – Ραφαήλ, Περιφέρεια Βορείου Αιγαίου , Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών, Τμήμα Μαθηματικών
6) Ασμάνης Ιωάννης, Περιφέρεια Βορείου Αιγαίου, Εθνικό Μετσόβιο Πολυτεχνείο, Τμήμα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών
7) Παπαδοπούλου Αικατερίνη, Περιφέρεια Αττικής, Εθνικό Μετσόβιο Πολυτεχνείο, Τμήμα Αρχιτεκτόνων Μηχανικών
8) Παπαβασιλείου Κωνσταντίνος, Περιφέρεια Αττικής, Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών, Διοικητικής Επιστήμης και Τεχνολογίας
9) Γεροστάθη Ευαγγελία, Περιφέρεια Αττικής, Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών, Τμήμα Ψυχολογίας
10) Καλιγέρη Αικατερίνη, Περιφέρεια Αττικής, Δημοκρίτειο Πανεπιστήμιο Θράκης, Τμήμα Νομικής
11) Καραγιώργου Στυλιανή, Περιφέρεια Αττικής, Πανεπιστήμιο Πατρών, Τμήμα Βιολογίας
12) Σμπάνιος Δημήτρης, Περιφέρεια Αττικής, Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών, Τμήμα Νομικής
13) Αλεξίου Βασιλική – Νικολία, Περιφέρεια Στερεάς Ελλάδας, Ιόνιο Πανεπιστήμιο, Τμήμα Ξένων Γλωσσών, Μετάφρασης και Διερμηνείας
14) Δέδε Βασιλική, Περιφέρεια Στερεάς Ελλάδας, Δημοκρίτειο Πανεπιστήμιο Θράκης, Τμήμα Νομικής
15) Τσουρουνάκη Μαρία, Περιφέρεια Κρήτης, Πανεπιστήμιο Κρήτης, Τμήμα Ιατρικής
16) Βελκιάδου Ελισάβετ, Περιφέρεια Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης, Τμήμα Φιλολογίας
17) Αποστολίδης Παναγιώτης, Περιφέρεια Ανατολικής Μακεδονίας & Θράκης, Δημοκρίτειο Πανεπιστήμιο Θράκης, Τμήμα Νομικής
18) Καραλή Ευαγγελία, Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας, Πανεπιστήμιο Μακεδονίας, Τμήμα Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής
19) Μαντούση Αντωνία, Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης, Τμήμα Ιατρικής
20) Κιαφζέζη Δαμιανή, Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης, Τμήμα Οδοντιατρικής
21) Ηλιάδου Φωτεινή, Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας, Ιόνιο Πανεπιστήμιο, Τμήμα Ξένων Γλωσσών, Μετάφρασης και Διερμηνείας
22) Καπετανάκης Ανάργυρος, Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης , Τμήμα Ιατρικής
23) Συνοδινού Χριστίνα, Περιφέρεια Ιόνιων Νήσων, Πανεπιστήμιο Πατρών, Τμήμα Ιατρικής
24) Μεσσάρη Μαρία, Περιφέρεια Ιόνιων Νήσων, Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών, Τμήμα Διοικητικής Επιστήμης και Τεχνολογίας
25) Γεωργούλης Χρήστος – Χαράλαμπος, Περιφέρεια Δυτικής Ελλάδας, Πανεπιστήμιο Πατρών, Τμήμα Μηχανολόγων και Αεροναυπηγών Μηχανικών
26) Ρήγα Αικατερίνη, Περιφέρεια Δυτικής Ελλάδας, Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών, Τμήμα Νομικής
27) Prekazi Andi, Περιφέρεια Δυτικής Ελλάδας, Πανεπιστήμιο Πατρών, Τμήμα Ιατρικής
28) Πάνου Μαρία, Περιφέρεια Ηπείρου, Πάντειο Πανεπιστήμιο Κοινωνικών και Πολιτικών Σπουδών, Τμήμα Ψυχολογίας
29) Καραγκούνη Αναστασία, Περιφέρεια Δυτικής Μακεδονίας, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης, Τμήμα Νομικής
30) Αργυρίου Ελένη, Περιφέρεια Θεσσαλίας, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης, Τμήμα Ψυχολογίας

Κατηγορίες
Διάφορα

Ιδρυτής και συντάκτης του XBLOG.gr.

ΣΧΕΤΙΚΑ