Cosmote: Υποτροφίες και Διακρίσεις στην Ελληνική Περιφέρεια

Cosmote Υποτροφίες και Διακρίσεις

Πραγματοποιήθηκε και φέτος, για ένατη συνεχή χρονιά, η απονομή των υποτροφιών και διακρίσεων Cosmote για την ελληνική περιφέρεια στην ΟΤΕ Academy. Πρόκειται για υποτροφίες και διακρίσεις συνολικού ύψους 189.000 ευρώ σε πρωτοετείς φοιτητές ανώτατων εκπαιδευτικών ιδρυμάτων!

Οι υπότροφοι που φέτος βραβεύτηκαν με το ποσό των 15.000 ευρώ ο καθένας προέρχονται από τους νομούς Αιτωλοακαρνανίας, Έβρου, Ιωαννίνων, Κιλκίς, Κοζάνης, Κορινθίας, Λάρισας, Λέσβου, Χαλκιδικής και Χανίων. Σε υποψήφιους από τις ίδιες περιοχές που ξεχώρισαν για τις σχολικές και εξωσχολικές τους επιδόσεις, απονεμήθηκαν 26 τιμητικές διακρίσεις, αξίας 1.500 ευρώ η καθεμία.

Τους υπότροφους περιμένουν τη φετινή χρονιά, από ένα lap top με σύνδεση Internet on the GΟ και δωρεάν χρήση για έναν ολόκληρο χρόνο, καθώς και Καρτοσυμβόλαιο Cosmote με δωρεάν πάγιο για 1 χρόνο μαζί με κινητό τηλέφωνο.

Από την έναρξη των Υποτροφιών Cosmote το 2002 μέχρι και σήμερα, η εταιρία έχει απονείμει 81 Υποτροφίες και 178 Τιμητικές Διακρίσεις, η αξία των οποίων υπερβαίνει το 1 εκατομμύριο ευρώ, έχοντας ήδη καλύψει την ελληνική περιφέρεια κατά μιάμιση φορά. Σημειώνεται ότι φέτος, για πρώτη φορά η υποβολή των αιτήσεων υποψηφιότητας έγινε αποκλειστικά σε ηλεκτρονική μορφή, μέσα από το site της εταιρίας.

Οι υπότροφοι για το έτος 2010-2011 είναι οι:

  1. Ευάγγελος Σταθόπουλος – Νομός Αιτωλοακαρνανίας
  2. Άλκιστη Μαμούγκα – Νομός Έβρου
  3. Σταύρος Μπούζης – Νομός Ιωαννίνων
  4. Ιωάννης Καϊσίδης- Νομός Κιλκίς
  5. Αποστολία Καρακουλάκη – Νομός Κοζάνης
  6. Ευανθία Θάνου – Νομός Κορινθίας
  7. Αθανασία Κατασρού– Νομός Λάρισας
  8. Ταξιαρχούλα Λημναίου – Νομός Λέσβου
  9. Δέσποινα Τσομπάνη – Νομός Χαλκιδικής
  10. Ευαγγελία Κρομμυδά – Νομός Χανίων

Οι διακριθέντες για το έτος 2010-2011 είναι οι:

  1. Ευθυμία Καλογερά – Νομός Αιτωλοακαρνανίας
  2. Μαριαλένα Καραντινού – Νομός Αιτωλοακαρνανίας
  3. Αικατερίνη Χνιτίδου – Νομός Αιτωλοακαρνανίας
  4. Δημήτριος Αντωνιάδης – Νομός Έβρου
  5. Ανδρονίκη Τουρλιάδου –  Νομός Έβρου
  6. Κωνσταντίνος Πύλης – Νομός Ιωαννίνων
  7. Αναστάσιος Τσιμάκης – Νομός Ιωαννίνων
  8. Κωνσταντίνα Μάτσκου – Νομός Κιλκίς
  9. Κωνσταντίνα Μήσιου – Νομός Κιλκίς
  10. Σοφία Γεωργιάδου – Νομός Κοζάνης
  11. Δημήτριος Ελευθερίου – Νομός Κοζάνης
  12. Δήμητρα Κοζικοπούλου – Νομός Κοζάνης
  13. Δήμητρα Λεχουρίτη – Νομός Κορινθίας
  14. Μαρία Μαντά – Νομός Κορινθίας
  15. Στυλιανός – Ιάσωνας, Μπινιάρης -Γεωργαλλής  – Νομός Κορινθίας
  16. Χρήστος Καλφούντζος – Νομός Λαρίσης
  17. Αλέξανδρος Καουνάς – Νομός Λαρίσης
  18. Μελίνα Κουρκλίδου – Νομός Λαρίσης
  19. Αντωνία Καραμβάση – Νομός Λέσβου
  20. Αναστάσιος Κουτσαπλής – Νομός Λέσβου
  21. Φανή Χιωτέλλη – Νομός Λέσβου
  22. Μαρία Καραμούζη – Νομός Χαλκιδικής
  23. Ελένη Μπαμπλή – Νομός Χαλκιδικής
  24. Δέσποινα Ασημακοπούλου – Νομός Χανίων
  25. Φραγκίσκος Μαραγκουδάκης – Νομός Χανίων
  26. Φρειδερίκη Σηφάκη – Νομός Χανίων
Κατηγορίες
Κινητά & Tablets

Ιδρυτής και συντάκτης του XBLOG.gr.

ΣΧΕΤΙΚΑ